POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Nie utrzymał nerwów na wodzy i wpadł

Zdjęcie ilustracyjne fot.: www.pixabay.com

Średzcy policjanci zatrzymali 17-latka za przestępstwo narkotykowe, a dokładniej uprawę 17 krzewów marihuany. Z ilości tej mógłby uzyskać blisko 4 tys. porcji narkotyku.

Patrolując ulice jednej z gmin powiatu policjanci zauważyli młodego mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął zachowywać się nerwowo. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali pojazd i zaczęli iść w jego stronę, chłopak rzucił się do ucieczki, a podczas niej próbował wyrzucić  jakiś przedmiot. Ucieczka się nie udała i został zatrzymany.

Jak się okazało powodem zdenerwowania i desperackiej ucieczki 17-letniego mieszkańca powiatu średzkiego był fragment rośliny konopi innej niż włóknista, której próbował się pozbyć, a którą, jak twierdził, znalazł. Dalsze ustalenia funkcjonariuszy świadczyły jednak o tym, że mężczyzna może mieć związek z uprawą marihuany. Podejrzenia te wkrótce potwierdziły się. Śledczy ujawnili na trudno dostępnej polanie 17 krzewów marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawiono mu zarzut uprawy znacznej ilości krzewów konopi innych niż włókniste. Ustalono, że ich uprawa mogła dostarczyć ponad 370 gram marihuany, co stanowi 3740 porcji handlowych.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny poręczenie majątkowe w kwocie 5 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

KPP/eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA