POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wakacje w domu? Średzkie skarby zapraszają na boisko

Trening, 9 lipca 2020 fot.: bachu

Żeńska drużyna Skarby Polonia Środa Śląska nie odwiesiła korków na czas wakacji i ciągle trenuje. Cały czas rozgląda się też za nowymi zawodniczkami.

Wakacje to czas odpoczynku i zwolnienia tempa, ale nie dla średzkich zawodniczek. W maju,  po przerwie spowodowanej koronawirusem, drużyna wznowiła treningi i będą one odbywać się przez całe wakacje. – Drużyna ponownie została zgłoszona do dolnośląskich rozrywek, które są trakcie reorganizacji, i w tej chwili nie wiemy czy zgramy w III czy IV lidze. Mimo to chcemy nadrobić trzy miesiące bez gry i jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu – wyjaśnia trener drużyny Marcin Filończyk.

Pod koniec zeszłego sezonu drużyna zmagała się z kontuzjami i przez to problemami ze składem. Czy coś się zmieniło? –Cały czas szukamy dziewczyn do grania i każdą zainteresowaną tym sportem dziewczynę od 12 roku życia oraz panie bez względu na metrykę, przywitamy z radością – mówi Filończyk.

My nie robimy presji na granie, wyniki. Nikt nie zostanie wysłany na mecz wbrew swojej woli. My oferujemy ciekawe spędzanie czasu wolnego, fajną atmosferę. Dość często naszym treningom przyglądają się spacerujące po Kajakach dziewczyny. I często zastanawiam się dlaczego nie dołączą do nas. Przecież to jest proste – odpowiednie obuwie, krótkie „hej” i gramy już razem, a życie zyskuje dodatkowy smaczek – dodaje, śmiejąc się Ewa Sikora, kierownik drużyny.

Treningi odbywają się w czwartki i wtorki, najczęściej o godz. 18.15 na boisku trawiastym na Kajakach lub kilkadziesiąt metrów dalej na Centrum Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej. Informacje o nich można znaleźć na facebooku drużyny.

Na co mogą liczyć zawodniczki Polonii? Na wykwalifikowaną kadrę trenerską, nowoczesną bazę treningową (profesjonalne boiska oraz basen), opiekę fizjoterapeuty, a także stroje i sprzęt sportowy. Równie ważna jest atmosfera i w tej drużynie zawsze jest ona pozytywna.

eska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Wakacje w domu? Średzkie skarby zapraszają na boisko

    2020-07-14 23:21:16

    gość: ~No właśnie ja

    ostatnio dodany post

    Filonczyk Ch.. Sałatki szkoda

REKLAMA


REKLAMA