POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

"Stop włamaniom do domów". Średzcy policjanci radzą

Zdjęcie ilustracyjne fot.: www.pixabay.com

Trwają wakacje i sezon urlopowy. Wyjeżdżając nie zawsze pamiętamy o należytym zabezpieczeniu naszego dobytku. Dlatego też średzcy policjanci mają kilka cenny rad. 

Statystyki wskazują, że do kradzieży najczęściej dochodzi podczas urlopu, okresów świątecznych, przedłużonych weekendów, a także, kiedy jesteśmy w pracy. Sprawcy tych czynów mają rozeznanie, gdzie pracujemy, czy mieszkamy sami. Wiedzą też o naszych stałych nawykach. To, ile ukradną, zależy również od tego, ile mają na to czasu. Niekiedy jest to tylko zabranie leżących na wierzchu przedmiotów, czasem możemy wrócić do domu i zastać w nim puste ściany.
 
Dlatego też średzcy policjanci apelują o właściwe zabezpieczenie swojego mieszkania, czy domu. Oto ich rady: 
zwróć uwagę na nieznane osoby, kręcące się po klatkach schodowych i w pobliżu domu. Zapytaj kogo szukają, dobrze im się przyjrzyj, jak wyglądają i w co są ubrani.
współdziałaj z sąsiadami, zwracaj uwagę także na ich mieszkanie i dobytek. Podczas nieobecności sąsiadów zainteresuj się bliżej „odwiedzającymi" ich obcymi osobami. Staraj się ustalić przyczynę pukania, stukania, szczekania psa. Oni z pewnością odwdzięczą się tym samym Tobie.
• zadbaj o techniczne elementy zabezpieczenia - zamontuj odpowiednie zamki w drzwiach i zawsze ich używaj. Chwila nieuwagi może Cię wiele kosztować. Nie pozostawiaj kluczy pod wycieraczką, w doniczce itp miejscach.
zainstaluj domofon, alarm, w przypadku domów jednorodzinnych wykonaj solidne ogrodzenie i załóż oświetlenie na podwórku.
nie opowiadaj nigdy, co posiadasz w domu i gdzie. Niech nie robią tego równeiż twoje dzieci.
oznakuj w sposób dyskretny swoje przedmioty wartościowe, bądź zrób im zdjęcia, spisz numery seryjne.
większe sumy pieniędzy, cenniejszą biżuterię, akcje bądź obligacje przechowuj w banku.
sprawdzaj tożsamość i wiarygodność nieznajomych osób próbujących złożyć Ci niezapowiedzianą wizytę, nie wpuszczaj do środka osób podających się za akwizytorów, rozdających ulotki, podających się za konserwatorów do różnego rodzaju napraw. Pamiętaj że spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty zawsze o nadchodzących naprawach powiadamiają wcześniej.

KPP

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • "Stop włamaniom do domów". Średzcy policjanci radzą

  2020-07-17 09:34:18

  gość: ~Waldek

  Jak przejeżdżałem ul Wrocławską to widziałem policyjny samochód pod hotelem ukraińskim.Może ktoś wie co się stało?

 • 2020-07-17 12:04:03

  gość: ~Hhhhh

  Niech nie radza tylko do roboty niech sie wezma

 • 2020-07-17 13:17:00

  gość: ~Emerytka

  Niech kontrolują czy klienci w sklepach noszą maseczki i czy kwarantanna jest przestrzegana! K W A R A N T A N N A !Tu chodzi o zapobieganie epidemii!

 • 2020-07-19 22:43:48

  gość: ~Andrzej

  @~Emerytka
  W hotelu chodzi o kwarantannę ?

 • 2020-07-24 00:19:50

  gość: ~Jarek

  ostatnio dodany post

  @~Andrzej
  Widzę ,że regularnie około 16 tej policjant i policjantka liczą na balkonie ilość gości hotelowych.A gdyby tak nie wrócili na 16 tą?

REKLAMA


REKLAMA