POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Nieustąpienie pierwszeństwa często ma tragiczne skutki. Bądźmy ostrożni

W wyniku zderzenia jeden z pojazdów zatrzymał się w polu fot.: KPP Środa Śląska

Kilka dni temu na DK 94 w rejonie skrzyżowania z drogą na Juszczyn doszło do śmiertelnego w skutkach wypadku drogowego.

Jak wynika z ustaleń policji, 75-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej w kierunku miejscowości Kadłub nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej drogą krajową 94, od strony Środy Śląskiej w kierunku Wrocławia, 40-letniej mieszkance Legnicy. W wyniku tego doszło do zderzenia pojazdów.

Jednym z pierwszych na miejscu zdarzenia był policjant, który jechał do pracy. Pomógł on poszkodowanej kobiecie wydostać się z pojazdu, który wpadł na pobliskie pole. Z kolei drugi kierujący utknął zakleszczony w swoim pojeździe. Z uwagi na odniesione obrażenia mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie niestety zmarł – informuje Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest bardzo częstą przyczyną zdarzeń drogowych skutkujących poważnymi obrażeniami, a niekiedy śmiercią. Dlatego średzcy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność i rozwagę na drodze. – Wsiadając za kierownicę pojazdu musimy mieć pewność, że jesteśmy w stanie kierować, że czujemy się dobrze i jesteśmy wypoczęci, a tym samym mamy zdolność do podejmowania właściwych decyzji na drodze, adekwatnych do zaistniałych sytuacji. Włączając się do ruchu należy stosować się do obowiązujących przepisów i oczywiście bezwzględnie unikać alkoholu i środków działających podobnie do niego.

KPP/eska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Nieustąpienie pierwszeństwa często ma tragiczne skutki. Bądźmy ostrożni

    2020-07-19 09:57:13

    gość: ~Kiedy to się skończy

    ostatnio dodany post

    Gdyby trzymali się tam ograniczenia prędkości (bodajże do 60) ten i jak i wiele innych wypadków w tym miejscu mógłby być mniej tragiczny w skutkach. Owszem wina jest tego, który wymusił plus kiepskiej widocznosci, ale jak dla mnie współwinni są też ci, którzy zamiast 60 km/h zapie*dalaja tam 120 minimum. Nie wspomnę o tym że policji tam nie ma w ogóle, stoją tylko celno-skarbowi których jedynie zawartość TIRow interesuje. Gmina Miękinia ma dofinansowania na dojazdy do pól, a Środa Śląska nie może się doprosić przebudowania dwóch skrzyżowań - tego przy Juszczynie i tego w Środzie na Ciechow.

REKLAMA


REKLAMA