POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Sprawca przemocy domowej w areszcie

41-latek usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną fot.: KPP Środa Śląska

Przez kilka lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną i dziećmi. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna przez kilka lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad domownikami. Wielokrotnie i bez powodu, będąc w stanie nietrzeźwości, wszczynał awantury, podczas których stosował różnego rodzaju formy przemocy.

Wspólne działania prokuratury, średzkich policjantów oraz instytucji działających na rzecz pomocy rodzinie doprowadziły do zatrzymania 41-letniego mieszkańca powiatu średzkiego oraz przedstawienia mu zarzutu przestępstwa przeciwko rodzinie. Sąd przychylił się też do wniosku prokuratury oraz policji i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. To pozwoli na odizolowanie sprawcy od ofiar. Za znęcanie się nad rodziną grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin, która z powodu wstydu przed społeczeństwem, ale też obawy przed oprawcą, nie wychodzi poza tzw. cztery ściany. Apelujemy, aby osoby doznające zjawisk przemocowych nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. Zarówno policjanci jak i inne instytucje zawsze są gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej – podkreśla oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej Marta Stefanowska. Przypomina też, że problem przemocy domowej można skonsultować ze specjalistami dzwoniąc pod numerem  800 120 002 lub wchodząc na stronę  Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - www.niebieskalinia.info.pl

KPP/eska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Sprawca przemocy domowej w areszcie

    2020-07-20 16:47:35

    gość: ~ja

    ostatnio dodany post

    Dokładnie, nie wolno dać sobie wmówić, że to nasza wina, jak ktoś się znęca w jakikolwiek sposób, czy psychiczny, czy fizyczny, to on ma problem ze sobą, nie ofiara! Nie wolno wierzyć, że jest się taką niedorajdą, że się nie zasługuje na lepsze traktowanie!

REKLAMA


REKLAMA