POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Ta wycieczka rowerowa zakończyła się mandatami

Zdjęcie ilustracyjne fot.: www.pixabay.com

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji na jednej z dróg Środy Śląskiej zatrzymali do kontroli troje rowerzystów. Cały „peleton” byli nietrzeźwy.

Mężczyzna w wieku 59 lat oraz 56-letnia kobieta mieli po ponad promil alkoholu w organizmie. Trzeci 50-letni uczestnik wycieczki miał niewiele mniej. Na każdego z rowerzystów nałożono grzywnę w postaci mandatu karnego. Mundurowi zakazali im również dalszej jazdy w takim stanie.

Średzcy policjanci apelują, aby sięgając po alkohol zrezygnować z jazdy nie tylko samochodem, ale również rowerem. – Nietrzeźwy rowerzysta stanowi podobne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, jak kierujący pojazdem pod wpływem alkoholu. Poza tym w zderzeniu z samochodem rowerzysta nie ma szans, gdyż nie chroni go poduszka powietrzna, pasy bezpieczeństwa czy karoseria samochodu. Może polegać jedynie na swoich umiejętnościach i trzeźwości, nie tylko umysłu. Pomocny może być z pewnością kask rowerowy, o ile miłośnik jednośladów będzie o nim pamiętać – podkreśla Marta Stefanowska, rzecznik prasowy średzkiej komendy.

KPP

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ta wycieczka rowerowa zakończyła się mandatami

  2020-07-22 21:51:40

  gość: ~Taa

  Widziałam sytuację... Bez przesady ludzie pracujący w sprzątaniu wypili po pracy drogówka z daleka się czaiła... Czekali... Brawo policja!! Tyle teraz dzieci umiera z pod kół to ciągnięcie ale tak po krzakach się chowacie!!! Normalnie akcja życia... W środzie ćpuny na legalu sprzedają a wy się boicie.. Brak słów

 • 2020-07-23 07:18:34

  gość: ~Fffgg

  Bylo i jest dziadostwo w tej sredzkiej pseudo policji czaja sie tylko

 • 2020-07-30 18:14:41

  gość: ~roster

  ostatnio dodany post

  Niech panowie policjanci zamiast sie czaić,niech łapią rowerzystów i pseudo-kolarzy na drodze na Szczepanów.Nie jeżdża drogą rowerowa tylko normalna droga! Z nimi trzeba zrobić porządek!!!

REKLAMA


REKLAMA