POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

12 naszych sołectw skorzysta z dotacji marszałka

Zdjęcie ilustracyjne fot.: www.pixabay.com

Jak już informowaliśmy wszystkie pięć gmin z naszego powiatu otrzymało dotacje z „Odnowy Dolnośląskiej Wsi”. Sprawdziliśmy gdzie dokładnie trafią przyznane środki.

„Odnowa Dolnośląskiej Wsi” to program mający  na celu wspieranie małych lokalnych projektów na terenach wiejskich. Projekty zgłaszane są przez Gminy, często na wniosek i z inicjatywy samych mieszkańców.  

Gmina Malczyce 30 tys. zł z grantu przeznaczy na zagospodarowanie terenu przy ul. Pocztowej w Malczycach. Powstanie tam m.in. skwer z miejscem do odpoczynku oraz nowe miejsca parkingowe. Modernizując ten teren Gmina będzie opierać się na projekcie, który zwyciężył w zeszłorocznym konkursie.

Projekt gminy Kostomłoty ma tytuł „Zagospodarowaniu terenów przy gminnych obiektach rekreacyjno sportowych w miejscowościach: Samborz, Siemidrożyce i Szymanowice”. Zagospodarowanie obejmie montaż siłowni zewnętrznych oraz nasadzenia krzewów ozdobnych i drzew owocowych. Termin realizacji zadania to koniec października, a jego wartość to 53.874 tys. zł. Kwota dotacji: 26 tys. zł.

Gmina Miękinia 30 tys. zł z "Odnowy Dolnośląskiej Wsi" wyda na doposażenie placów zabaw dla dzieci. Łowęcice wzbogacą się o zestaw sprawnościowy street workout, trampolinę ziemną oraz huśtawkę. W Zaborze Wielkim zamontowany zostanie zjazd linowy, trampolina ziemna i bujak potrójny. Na placach pojawią się też ławki oraz nowe nasadzenia.

Z nowych urządzeń będą cieszyć się też dzieci i młodzież w gminie Udanin. W Udaninie pojawi się wieża ze zjeżdżalnią, w Piekarach piramida linowa, a w Damianowie, Pielaszkowicach i Konarach wielofunkcyjne urządzenia siłowni plenerowej takie jak twister-wahadło czy też  prasa nożna-wioślarz. Planowana wartość inwestycji  to około 50 tys. zł, w tym kwota dotacji 25 tys. zł.

30.000 zł przyznanej dotacji gmina Środa Śląska wyda na rewitalizację stawu w Proszkowie oraz wsparcie aktywnych mieszkańców wsi. 

eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA