POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Ten wyjazd nad jezioro nie będzie miło wspominany

Policjanci odzyskali skradzione mienie w całości. fot.: KPP Środa Śląska

On ukradł foto-pułapkę, ona posiadała przy sobie substancje psychotropowe. On odpowie za przestępstwo przeciwko mieniu, ona z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Będąc ze znajomymi w okolicach stawu położonego w gminie Środa Śląska, 36-latek zauważył zamocowaną na drzewie foto-pułapkę, którą postawił sobie przywłaszczyć. Jego łupem padło urządzenie, dwa komplety akumulatorów i karta startowa o łącznej wartości ponad 700 złotych.

Średzcy policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży jest mieszkaniec powiatu legnickiego. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania policjanci znaleźli skradziony sprzęt. 36-latek odpowie za kradzież, natomiast jego znajoma, która towarzyszyła mu podczas wyprawy nad zbiornik wodny, odpowie za posiadanie substancji psychotropowych. Wyjaśniając okoliczności kradzieży mundurowi ustalili, że sprawca na miejscu zdarzenia był w towarzystwie 36-letniej średzianki. Funkcjonariusze ujawnili przy kobiecie niewielkie ilości substancji psychotropowych, które były ukryte w książce. Test wskazał, że była to amfetamina. Kobieta tłumaczyła się, że zauważyła zawiniątko w swojej torebce, jednak nie potrafiła logicznie wyjaśnić, w jaki sposób weszła w jego posiadanie.

Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci przedstawili 36-latkowi zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Jego znajoma usłyszała zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Odpowie za posiadanie substancji psychotropowych, za co grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP/eska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA