POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Koncert Sinead O’Connor we Wrocławiu pod znakiem zapytania

http://www.sinead-oconnor.com/ fot.: http://www.sinead-oconnor.com/

Koncert irlandzkiej wokalistki zaplanowano na 19 czerwca w ramach WrocLove Fest 2012. To jedyny występ artystki w Polsce promujący jej najnowszą płytę How About I Be Me (And You Be You)? Nie wiadomo jednak czy artystka pojawi się tego dnia na Wyspie Słodowej. Temu pomysłowi stanowczo sprzeciwiają się radni z klubu prezydenta Dutkiewicza. Powód: osoba, która publicznie podarła zdjęcie papieża nie powinna występować podczas święta miasta.

Sinead O’Connor wzbudza kontrowersje głównie za sprawą swoich antyklerykalnych wystąpień. W 1992 roku publicznie podarła zdjęcie Jana Pawła II dając w ten sposób wyraz swojemu oburzeniu przeciwko tuszowaniu przez Watykan sprawy molestowania dzieci przez księży w Irlandii.

Koncert Sinead O’Connor podzielił radnych z otoczenia Dutkiewicza. Przeciwnicy zaproszeniu irlandzkiej wokalistki do Wrocławia twierdzą, że nie powinna ona przyjeżdżać do miasta, w którym obywatelem honorowym jest Jan Paweł II. Większą tolerancją  w tej kwestii wykazała się m.in. Wanda Ziembicka, która uważa, że podarcie przez O’Connor zdjęcia papieża nie było wyrazem nienawiści, ale znakiem protestu przeciwko polityce Kościoła w konkretnej sprawie. - czytamy na łamach Gazeta.pl

Organizatorzy czerwcowego koncertu zapewniają, że przy wyborze wykonawców kierowali się tylko względami muzycznymi. Sinead O’Connor jest artystką światowego formatu i Wrocław powinien być dumny z jej przyjazdu i tym samym zaprzestać stwarzania niepotrzebnych konfliktów.

Express-Miejski.pl / Anna Nalepa

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA