POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Tajemnica średzkiej kulki

Gdzie jest kulka? fot.: EM

Każdemu z mniej lub też bardziej spostrzegawczych mieszkańców naszego miasta rzuciło się pewnie w oczy ostatnimi czasy puste miejsce przy przejściu dla pieszych na Placu Wolności naprzeciwko pomnika Żołnierzom Polskim.

Nasuwa się więc pytanie: co tam było czy też stało? Otóż większość mieszkańców pewnie pamięta, że miejsce to zajmowała dostojnie kula, będąca swoistego rodzaju ozdobą naszego miasta. Od jakiegoś już czasu niestety jej tam nie ma. I co tym bardziej martwi, nikt z pytanych przez nas osób nie wie co się z nią stało.

Miejsce po wspomnianej kuli zieje pustką i nudą. Nikt nie raczy też tej pustki wypełnić. Może by tak wprowadzić nasz własny, wzorowany na wrocławskich krasnalach symbol miasta i ustawić go w kilku punktach Środy Śląskiej, aby mieszkańcy i przyjezdni goście kojarzyli nasz gród z owym symbolem. Póki co mamy jednak swoją kulę i dbajmy o nią jak należy.

Wrażliwi na estetykę i w dbałości o wizerunek naszego miasta postanowiliśmy rozwikłać tę, niewątpliwie tajemniczą zagadkę i spróbować dowiedzieć się, gdzie też wspomniana kulka mogła trafić.

Każdy kto ma jakiś pomysł na to, co stało się ze średzka kulą?, niech prześle swoje odpowiedzi na adres e-mailowy redakcji: środa@express-miejski.pl z dopiskiem „Tajemnica średzkiej kulki”. Na autorów dwóch najciekawszych i najbardziej oryginalnych odpowiedzi czeka nagroda w postaci darmowej podwójnej wejściówki na wybrany seans filmowy w kinie KADR dla każdego zwycięzcy w terminie 11-12 maja 2012r.

Na pomysły i odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytanie czekamy do czwartku 10 maja 2012 r. do północy. W e-mailu proszę podać imię i nazwisko, adres i wybrany tytuł filmu.

11 i 12 maja 2012r. kino KADR zaprasza na:

16:00  "RYŚ I SPÓŁKA" - FILM ANIMOWANY  CENA BILETU 10 PLN -  bez ograniczeń wiekowych

Ryszard to sympatyczny ryś, prześladowany przez wyjątkowy niefart, który nigdy nie traci humoru dzięki oddanej grupie przyjaciół. W każdej opresji wspierają go: mistrz kamuflażu Leon Kameleon, dzielna koza Beata, specjalista od misji niemożliwych kret Krecik oraz odlotowa jastrzębica Olga. Ryś i jego przebojowa spółka spróbują stawić czoło podstępnemu porywaczowi zwierząt - myśliwemu Warczakowi i ukażą światu nowego króla dżungli! Drżyjcie zabawki i baśniowe, zielone stwory - zwierzaki kontratakują!

 

18:00  "RAJ NA ZIEMI" - KOMEDIA  CENA BILETU 10 PLN -  OD LAT 15

George (Paul Rudd) i Linda (Jennifer Aniston) to przemęczeni i zestresowani mieszkańcy Manhattanu. Kiedy George zostaje zwolniony z pracy, a projekt filmu dokumentalnego Lindy odrzucony, okazuje się, że nie są już w stanie utrzymać drogiego mini-loftu w West Village i stają przed jedyną możliwą opcją: muszą spakować się, wyruszyć na południe i zamieszkać w Atlancie z bratem George’a, Rickiem. Podczas podróży do Atlanty, George i Linda trafiają do Elysium, idylicznej komuny zaludnionej przez wyjątkowo kolorowe postaci. Po spędzeniu pełnej przygód nocy wśród członków komuny, George i Linda decydują się spróbować nowego życia i zaczynają zastanawiać się nad tym, jak tak naprawdę powinni spędzić resztę życia

 

20:00  "SAFE HOUSE" - THRILLER, AKCJA  CENA BILETU 10 PLN -  OD LAT 15

Denzel Washington wciela się w jednego z najniebezpieczniejszych wrogów CIA, byłego oficera operacyjnego Tobina Frosta, który niespodziewanie pojawia się w jednym z miast Afryki Południowej i stawia na nogi cały wywiad. Przejęty przez agentów zostaje odesłany do kryjówki prowadzonej przez Matta Westona – w tej roli Ryan Reynolds. Kiedy miejsce zostaje zaatakowane przez brutalnych najemników, Matt zmuszony jest pomóc w ucieczce Frostowi i szybko zdaje sobie sprawę, że jego moralność i idealizm zostały wystawione na próbę. Teraz obaj muszą starać się przeżyć, aby dowiedzieć się, kto chciał się ich pozbyć.

 

ORGANIZATORZY KONKURSU

http://www.express-miejski.pl/img/pubfiles/1335959529767_16_9143_logotypy_do_konkursu.jpg

DZ

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Tajemnica średzkiej kulki

  2012-05-01 21:57:20

  DZ

  Każdemu z mniej lub też bardziej spostrzegawczych mieszkańców naszego miasta rzuciło się pewnie w oczy ostatnimi czasy puste miejsce przy przejściu dla pieszych na Placu Wolności naprzeciwko pomnika Żołnierzom Polskim.

 • 2012-05-05 07:45:57

  gość: ~zbokupatrzący

  na 100 proc.burmiszcz zajumał ją do swojej dubeltówki!;))

 • 2012-05-05 18:07:54

  gość: ~Bolo-Lolo

  Co Wy piszecie---jaka kulka? Tu nie było żadnej kulki.

 • 2012-05-06 20:38:13

  gość: ~naocczny świadek

  Jak to nie była? Była. Porwali ją kosmici. To był brakujący element do machiny za pomocą której będą mogli podróżować w czasie!

 • 2012-05-06 20:39:15

  gość: ~:)

  kulki nie było? aaa to pewnie pomnik tam stał jakiegoś włodarza heheheh

 • 2012-05-30 19:35:52

  gość: ~zbokupatrzący

  wygrał ktoś te bilety?;))

 • 2012-05-31 09:11:00

  gość: ~red.

  Niestety nikt nie wygrał biletów, będą nagrodą w innym konkursie. Pozdrawiamy - Zespół EM

 • 2012-06-18 18:40:43

  gość: ~zbokupatrzący

  to co,nie ma w redakcji jakiegoś księdza mateusza żeby zagadkę rozwikłał?nieładnie tak zaczynać i nie kończyć!?;)

 • 2012-06-18 18:53:55

  gość: ~z centrum

  ostatnio dodany post

  Spoko, zagadka sama się rozwiązała i kulka wróciła na swoje miejsce :)

REKLAMA