POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Piłkarskie zmagania o Puchar Rady Osiedla NOWY DWÓR

fot.: istock.com

Sobotnie popołudnie amatorzy piłki nożnej będą mogli przeznaczyć na walkę o Puchar Rady Osiedla NOWY DWÓR. Na boisku Szkoły Podstawowej nr 113 przy ul. Zemskiej mają pojawić się Radni Rady Miejskiej Wrocławia.

 

W turnieju zagrają wrocławscy radni. Na razie swój udział  potwierdziło trzech radnych: Piotr Babiarz, Rafał Czepil oraz Damian Mrozek, ale ma być ich jeszcze kilku. Pomysł z zaproszeniem wrocławskich polityków wziął się stąd, że chcemy pokazać im, iż takie oddolne inicjatywy są organizowane w naszym mieście. Chodzi o to, aby imprezę rozplakatować, aby miasto zobaczyło, że takie zawody organizujemy, pamiętało o nich i, w miarę możliwości, dało na nie trochę więcej pieniędzy w przyszłości – podkreśla Łukasz Olbert, Przewodniczący Zarządu Rady Osiedla Nowy Dwór.

Turniej o Puchar Rady Osiedla Nowy Dwór organizowany jest po raz siódmy. Do tej pory cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Wrocławia. W ubiegłym roku w turnieju brało udział 20 drużyn, dwa lata temu 30.

Turniej będzie rozgrywany w kategorii open, co oznacza, że nie ma żadnych ograniczeń wiekowych i może w nim wziąć udział każdy: dzieci, młodzież, rodzice – mówi Damian Błaszczak, Trener Osiedlowy i współorganizator turnieju. - System rozgrywek będzie uzależniony od ilości drużyn, które się zgłoszą. Planujemy pograć tak, aby jedno spotkanie trwało minimum 10 minut. Wszystkie drużyny podzielimy na grupy. Z grup awansują zwycięzcy bądź dwa pierwsze miejsca. Potem grać będziemy systemem pucharowym o miejsce 3. oraz 1. – dodaje.    

Zawody rozpoczną się o godz. 10.00 i będą rozgrywane się na boisku szkolnym przy SP 113 na ulicy Zemskiej 113.

Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są pod adresem mailowym dblaszczak@wp.pl. Zapisy przyjmowane będą również w dniu turnieju do godz. 10:00.   

Express-Miejski.pl / Sylwia Stwora

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA