POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Jak na razie juwenalia spokojne

Rok temu podczas juwenaliów zniszczono budki telefoniczne przy Wittiga fot.: bom

Policja i straż miejska nie odnotowali żadnych poważnych incydentów podczas juwenaliów. Impreza rozpoczęła się wczoraj i potrwa do niedzieli. Podczas studenckiego święta na wszystkich uczelniach w mieście odbywają się koncerty muzyczne.

Rok temu podczas juwenaliów młodzież niszczyła budki telefoniczne przy ul. Wittiga, szyby wybijano w witrynach sklepów przy ulicy Komandorskiej. W trakcie wieczornej zabawy dochodziło też do wielu incydentów. Na izbę wytrzeźwień trafiło kilkadziesiąt osób głównie żaków.

- W pierwszy dzień nie odnotowaliśmy jakichś poważniejszych incydentów – informuje Kamil Rynkiewicz z biura prasowego wrocławskiej policji.

Około godziny 18-21 wielu studentów świętowało kąpiąc się w Odrze. Jeden ze śmiałków skoczył nawet z kładki Zwierzynieckiej do Odry, ale nic mu się nie stało.

- Było spokojnie i nie mieliśmy żadnych zgłoszeń do studentów. Nikt nie zgłaszał zakłócania ciszy nocnej – mówi Sławomir Chełchowski, rzecznik straży miejskiej.

bom

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Jak na razie juwenalia spokojne

  2012-05-11 17:36:53

  bom

  Policja i straż miejska nie odnotowali żadnych poważnych incydentów podczas juwenaliów. Impreza rozpoczęła się wczoraj i potrwa do niedzieli. Podczas studenckiego święta na wszystkich uczelniach w mieście odbywają się koncerty muzyczne.

 • 2012-05-11 22:11:35

  gość: ~Gimp

  Ciekaw jestem, jak przebiegną Wttigalia. Jak na razie jest tam straszny chlew

 • 2012-05-11 23:00:48

  gość: ~Mikrut

  Uważam, że wszelkie "podpierdalactwo" w artykułach o studentach i pisanie, że młodzież jest zła jest czymś absurdalnym. Autor materiału niech się puknie w głowę.

 • 2012-05-12 15:02:47

  gość: ~zosia samosia

  kiedyś to były juwenalia......więcej fantazji, mniej skandali, nie słyszałam o wybijanych szybach.Mniej było agresji? a czasy nie były łatwe. Były też kluby studenckie, gdzie wchodzili tylko studenci i przede wszystkim istniał żywy nurt tzw. kultury studenckiej. NA MARGINESIE-fatalnie działa możliwość wpisów na forum.

 • 2012-05-13 00:14:19

  gość: ~wroclaw

  nie rozumiem co chcesz powiedziec, czyli co? kiedys bylo super a teraz nie? czyja to wina? "doroslych" (czyli kiedys wlasnie tych studentow ktorzy wg CIebie sie tak super bawili) czy "mlodych" - wlasnie obecnych studentow ktorzy (wg Ciebie) bawic sie juz nie potrafią

 • 2012-05-13 13:59:39

  gość: ~Dokładnie

  młodzież nie potrafi się bawić. Palenie heroiny (braun schugar) i picie alkoholu nie jest dobrą zabawą. Proste

 • 2016-10-23 15:59:36

  gość: ~Cre

  ostatnio dodany post

  Hooj z izbą, to taki polski relikt średniowiecza.
  Wystarczy komisariat policji dla łamiących prawo pod wpływem, a jak nie łamie prawa to zostawić w spokoju albo co najwyżej wyrzucić z imprezy jeśli stanowi faktycznie jakiś problem. Za izbę nie zapłacę ani złotówki. Sam zazwyczaj po 2-3 godzinach bycia na rauszu jestem ochłonięty. Nie muszę i nie mam zamiaru jeszcze za to płacić - i siedzieć na jakiejś durnowatej "izbie".

  Nie doi się z pieniędzy osób spożywających alkohol - legalny ogólnodostępny wspomagacz dobrej zabawy. Wystarczy, że sam alkohol do najtańszych nie należy, płaci się podatki akcyzy - izba do likwidacji.

REKLAMA