POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Deptak na Kuźniczej prawie skończony

Kuźnicza fot.: wroclaw.pl

31 maja zakończą się prace związane z przebudową i meblowaniem ulic Kuźniczej, Nożowniczej i Uniwersyteckiej. Od 1 czerwca na ulicę Kuźniczą nie wjadą już samochody. Od tego dnia będzie ona funkcjonowała jako deptak dla pieszych i rowerzystów.

We wnętrzu ul. Kuźniczej - między ul. Kotlarską a ul. Nożowniczą - nadal utrzymana zostanie strefa zieleni. Utworzone zostaną tu dodatkowo elementy małej architektury w postaci okrągłych siedzisk i klombów, powiązanych z istniejącymi drzewami i krzewami. Wszystko będzie podświetlone lampami wyposażonymi w ruchome, kierunkowe źródła światła.

Głównym celem przebudowy jest utworzenie reprezentacyjnego deptaka od Rynku do pl. Uniwersyteckiego, tworzącego spójną całość z resztą odrestaurowanej starówki – podkreśla Ewa Mazur, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. – Po przebudowie, z ruchu kołowego zostanie wyłączona ulica Kuźnicza i Plac Uniwersytecki, poza połączeniem z ulicą Grodzką. Natomiast ulice Kotlarska, Nożownicza i Uniwersytecka pozostaną ulicami jednokierunkowymi – dodaje.

Deptak będzie wyłożony kamienną kostką. Pomyślano również o rowerzystach, dla których obniżono wysokość krawężników i zainstalowano stojaki na rowery.

Obecnie trwa jeszcze układanie bruku na Nożowniczej i Uniwersyteckiej - od strony ulicy Więziennej oraz montaż ławek i nasadzenia zaprojektowanej roślinności w ciągu ulicy Kuźniczej.

Wykonawcą robót jest firma Bickhardt Bau, a koszt całej inwestycji to 18,5 mln złotych.

Express-Miejski.pl / Sylwia Stwora

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA