POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Kurkowa 14 – inwestycja w sercu miasta

Kurkowa 14 fot.: Mat. developera

Wrocławska dzielnica Nadodrze zyskuje nowe oblicze. Na ulicy Kurkowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Odry, powstaje nowa inwestycja.

Kurkowa 14 to trzy ośmiokondygnacyjne budynki umiejscowione bezpośrednio przy rzece, w otoczeniu starych kamienic, pomiędzy ulicami Duboisa i Pomorską. Niewątpliwą zaletą tej lokalizacji jest bliskość Rynku i Starego Miasta, a także zabytkowa zabudowa wokół inwestycji. Minimalistyczne w formie, ale eleganckie i nowoczesne budynki, będą wkomponowane w nabrzeże, które również zostanie odpowiednio zagospodarowane. Zostały zaprojektowane przez pracownię „Maćków”.

Na Kurkowej 14 będzie łącznie 201 mieszkań o różnych metrażach i układach. Od kawalerek o powierzchni 27 mkw., poprzez mieszkania z antresolą do tych największych, trzypokojowych, które będą mierzyć niemal 100 mkw. Wszystkie nieruchomości będą miały balkony, a te usytuowane na najwyższych kondygnacjach zyskają przestronne tarasy, dające rozległy widok na rzekę. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców kompleksu będzie 210 miejsc parkingowych, a także niewielka przystań dla małych łodzi. Nie zabraknie także miejsca na lokale usługowe na parterze. Zagospodarowana będzie też przestrzeń pomiędzy i wokół budynków, powstaną tam ścieżki oraz trawniki.

Inwestycję Kurkowa 14 realizuje grupa Profit Development. Budowa zakończy się najprawdopodobniej w 2014 roku.

Express-Miejski.pl / Agnieszka Łozińska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA