POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

PKO BP sfinansuje parking przy Hali Stulecia

Przy wrocławskiej Hali Stulecia powstanie podziemny parking. Jego budowę współfinansuje PKO Bank Polski oraz Bank Nordea.

Budowa wielokondygnacyjnego, podziemnego parkingu to bardzo poważna inwestycja. Wykonawca, firma Budimex Parking Wrocław Sp. z o.o. dostała w ramach konsorcjum od PKO Banku Polskiego i Nordea Bank Polska kredyt w wysokości 35 milionów złotych. Ten projekt będzie zrealizowany w formie koncesji. PKO Bank Polski po raz pierwszy bierze udział w projekcie, w ramach Partnerstwa Publiczno – Prywatnego.

PKO Bank Polski jest prekursorem w finansowaniu i propagowaniu realizacji przez jednostki samorządu terytorialnego i spółki powiązane z JST inwestycji w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP). Mamy nadzieję, że budowa parkingu przy Hali Stulecia posłuży za wzór do naśladowania przez inne jednostki samorządu terytorialnego przy realizacji tego typu projektów– mówi Piotr Galas, Dyrektor Departamentu Klienta Sektora Publicznego PKO Banku Polskiego.

Umowę koncesyjną podpisały Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa oraz Budimex Parking Wrocław. Obejmuje ona projekt, wykonanie oraz eksploatację parkingu przy Hali Stulecia. Jest on zawarta na 30 lat, a wartość kontraktu to 43,3 milionów złotych.

Parking przy Hali Stulecia będzie posiadał dwie kondygnacje pod ziemią oraz część naziemną. Znajdzie się tam miejsce na 800 samochodów osobowych oraz 20 autobusów. Budowa ruszy prawdopodobnie jesienią, a jej zakończenie przewiduje się na przełom 2013 i 2014 roku.

Budowa parkingu w tym miejscu jest bardzo korzystna i znacząco ułatwi obsługę imprez odbywających się w kompleksie Hali Stulecia, a także będzie szansą na znalezienie wolnego miejsca parkingowego dla osób odwiedzających zoo lub Park Szczytnicki.

Express-Miejski.pl / Agnieszka Łozińska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA