POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Wrocławskie remonty po Euro 2012

remonty fot.: sxc.hu

Wrocław remontuje się nie tylko przed Euro 2012. Po zakończeniu rozgrywek do remontu i przebudowy zostaną oddane ulice: Kamieńskiego Podwale, Starogroblowa oraz Zwycięska.

Wśród najbliższych działań spółki Wrocławskie Inwestycje znalazło się przede wszystkim rozstrzygnięcie przetargów na remont Podwala, na odcinku od ulicy Świdnickiej do placu Orląt Lwowskich oraz przebudowę ulic Zwycięskiej i Starogroblowej – mówi Marek Szempliński, rzecznik spółki Wrocławskie Inwestycje  Rozstrzygnięty jest przetarg na remont ulicy Kamieńskiego i trwa przygotowanie dokumentacji projektowej pod tę inwestycję.

 Ulica Kamieńskiego zostanie przebudowana na odcinku od Starościńskiej aż do granic miasta. Remont obejmie wymianę kostki brukowej na nawierzchnię asfaltową. Plan zakłada również budowę chodnika. Podwale czeka dość łatwy remont. Przetarg na realizację tej inwestycji powinien zostać przeprowadzony latem tego roku.

 Remont na Podwalu będzie polegał na naprawie nawierzchni i częściowo torowiska. Pomiędzy ulicami Świdnicką a Krupniczą pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa. Na tym odcinku zmieni się także organizacja ruchu – ulica będzie jednokierunkowa – dodaje Marek Szempliński.

 Poważniejsza przebudowa czeka natomiast ulicę Zwycięską. Planuje się jej poszerzenie i pokrycie nową nawierzchnią. Zmianie ulegnie organizacja ruchu. Zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ulicą Agrestową, a u zbiegu z ulicą Ołtaszyńską wybudowane zostanie rondo.. Dzięki temu poprawi się przepustowość ruchu w tamtych okolicach i nie będą tworzyć się korki.

 W związku z planowanym remontem linii kolejowej i modernizacji wiaduktu nad ulicą Starogroblową, miasto chce poszerzyć jezdnię w tym miejscu na długości 250 metrów pod wiaduktem. Przewidziano tam także miejsce dla przyszłej linii tramwajowej. Prace mają się zacząć już tego lata.

Agnieszka Łozińska/Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA