POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wiadomości z działu Inwestycje

 • Na Poświętnym powstaną nowe mieszkania

  2012-05-08 Wrocław

  Na Poświętnym powstaną nowe mieszkania

  We Wrocławiu, na osiedlu Nord House, powstanie prawie 600 mieszkań. Firma Gant Development postawi tam zespół budynków. Pierwsza część inwestycji ma zostać ukończona już pod koniec 2013 roku.

  liczba komentarzy 1

 • Finisz prac na Dworcu Wrocław Główny

  2012-05-08 Wrocław

  Finisz prac na Dworcu Wrocław Główny

  Za 22 dni budynek dworca Wrocław Główny wraz z towarzysząca mu infrastrukturą ma zostać udostępniony pasażerom. Na koniec maja gotowe mają być perony, cały hol oraz parking podziemny.

  liczba komentarzy 1

 • Rękawem na pokład samolotu

  2012-05-07 Wrocław

  Rękawem na pokład samolotu

  Wrocławskie lotnisko zostało pierwszym regionalnym portem w kraju, w którym uruchomiono specjalne rękawy lotnicze. Jako pierwsi skorzystali z nich pasażerowie poniedziałkowego lotu z Warszawy.

  skomentuj

 • Tramwaje wrócą na Oporów

  2012-05-07 Wrocław

  Tramwaje wrócą na Oporów

  Od wtorku, 8 maja, ma zostać otwarty pełny ruch tramwajowy na skrzyżowaniu ulic Ostrowskiego i Grabiszyńskiej. Przez ponad tydzień trwały w tym miejscu prace naprawcze związane z usuwaniem awarii sieci kanalizacyjnej.

  skomentuj

 • Miejski Internet się rozrasta

  2012-05-07 Wrocław

  Miejski Internet się rozrasta

  Już wkrótce Wrocławianie będą mogli korzystać z miejskiego internetu w ponad 60 nowych punktach miasta. Darmowy dostęp do sieci będzie możliwy m.in. na Pergoli przy Hali Stulecia, na Stadionie Miejskim, na placu Bema oraz na terenie Dworca Głównego PKP.

  skomentuj

 • Prace remontowe SOR-u przy Kamieńskiego dobiegają końca

  2012-05-07 Wrocław

  Prace remontowe SOR-u przy Kamieńskiego dobiegają końca

  Przebudowywany Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu będzie wyposażony w dwie komory odkażające oraz nowy podjazd. Doświetlono również płytę do lądowania i startowania śmigłowców. Ostateczny termin zakończenia prac mija...

  skomentuj

 • Legnicka Street – nowa wrocławska inwestycja

  2012-05-02 Wrocław

  Legnicka Street – nowa wrocławska inwestycja

  Dwa segmenty mieszkaniowy oraz biznesowy będzie łączyć w sobie Legnicka Street, nowa inwestycja powstająca na skrzyżowaniu ulic Legnickiej oraz Rysiej we Wrocławiu. Początek prac budowlanych zaplanowany jest na lipiec 2012 r.

  skomentuj

 • Campanile i Premiere Classe we Wrocławiu

  2012-04-30 Wrocław

  Campanile i Premiere Classe we Wrocławiu

  Podwójny obiekt hotelowy pod markami Campanile i Premiere Classe zostanie oddany do użytku w połowie maju br. Na gości hotelów zlokalizowanych na rogu ulic Ślężnej i Borowskiej będzie czekało łącznie prawie 300 pokoi.

  skomentuj

 • Utrudnienia na Grabiszyńskiej i Pułaskiego

  2012-04-30 Wrocław

  Utrudnienia na Grabiszyńskiej i Pułaskiego

  Zmiany organizacji ruchu oraz modyfikacja tras autobusowych czekają na osoby podróżujące ulicą Pułaskiego we Wrocławiu. Od soboty, 28 kwietnia, z utrudnieniami w ruchu oraz zmianami w komunikacji miejskiej muszą liczyć się kierowcy oraz podróżujący ulica...

  skomentuj

 • Dotacja na budowę przedszkola w Pisarzowicach

  2012-04-28 Pisarzowice

  Dotacja na budowę przedszkola w Pisarzowicach

  Gmina Miękinia otrzymała dotację z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na budowę przedszkola w Pisarzowicach w wysokości 263 439,00 zł. Obiekt zostanie oddany do użytku 1 września br.

  skomentuj

 • Secesyjne witryny wracają na Główny!

  2012-04-26 Wrocław

  Secesyjne witryny wracają na Główny!

  Odnalezione w 2010 roku podczas prac rozbiórkowych historyczne witryny kasowe wrócą na swoje miejsce. Montaż pierwszych już się zakończył. Kolejne będą już niedługo.

  skomentuj

 • Serce i Nadzieja w słusznej sprawie

  2012-04-25 Wrocław

  Serce i Nadzieja w słusznej sprawie

  W niedzielne popołudnie we wrocławskiej hali Orbita po dwóch stronach siatki stanęły drużyny „Serca” i „Nadziei” złożone z siatkarek Impelu Gwardii Wrocław oraz VIP-ów. Bo właśnie na otwarcie serca i portfeli osób, które przyszły na „Mecz Nadziei”...

  skomentuj

 • Pierwszy zakład Pittsburgh Glass Works w Polsce rozpoczyna produkcję

  2012-04-20 Komorniki

  Pierwszy zakład Pittsburgh Glass Works w Polsce rozpoczyna produkcję

  W dniu 19 kwietnia 2012 roku w Komornikach pod Wrocławiem odbyło się uroczyste otwarcie zakładu Pittsburgh Glass Works Poland, który specjalizuje się w produkcji szyb samochodowych.

  liczba komentarzy 14

 • Budują most na Odrze

  2012-04-19 Miękinia

  Budują most na Odrze

  W piątek 13 kwietnia na budowę mostu na Odrze przyjechali wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Łużniak, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu Roman Głowaczewski, wiceburmistrz Brzegu...

  skomentuj

 • Pomysł na wyróżnienie wrocławskiej WUWY

  2012-04-05 Wrocław

  Pomysł na wyróżnienie wrocławskiej WUWY

  Niebawem, wrocławska WUWA - zabytkowy kompleks w sąsiedztwie Hali Stulecia i Parku Szczytnickiego - dzięki idei Biura Architektonicznego BASIS, ma zmienić swoje oblicze.

  skomentuj

REKLAMA


REKLAMA