POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wiadomości

 • Masonami nie jesteśmy, ale tajemnice mamy

  2012-12-18 Wrocław

  Masonami nie jesteśmy, ale tajemnice mamy

  We Wrocławiu działają dwa niezależne zakony Odd Fellows. Loże skupiają ludzi różnych zawodów m.in. biznesmenów, polityków, lekarzy czy rzemieślników. Zebrania i ceremoniały są objęte tajemnicą.

  skomentuj

 • W Miękini na kiermaszu rozdawano choinki

  2012-12-17 Miękinia

  W Miękini na kiermaszu rozdawano choinki

  Grupa wokalna Senior, kapela Radośni oraz wokalista Paweł Wenderski wystąpili na kiermaszu bożonarodzeniowym w Miękini. Mimo deszczu frekwencja dopisała.

  skomentuj

 • W Szlachetnych Paczkach słodycze, buty i AGD

  2012-12-17 Malczyce, Udanin, Środa Śląska

  W Szlachetnych Paczkach słodycze, buty i AGD

  57 rodzin otrzymało Szlachetną Paczkę z gmin Udanin i Malczyce. W pakunkach była m.in. żywność, ubrania, środki czystości. Najbardziej potrzebujący dostali również meble.

  skomentuj

 • 651 osób zastygło w bezruchu na Dworcu Głównym

  2012-12-17 Wrocław

  651 osób zastygło w bezruchu na Dworcu Głównym

  W niedzielę, 16 grudnia punktualnie o 17:15 głos z megafonów dworcowych zapowiedział wjazd niespotykanego pociągu. 651 osób zamarło w bezruchu, gdy do holu kasowego dworca „wjechał” Express Polarny prosto z bieguna północnego.

  skomentuj

 • We Wrocławiu powstały pierwsze pokoje życzliwości!

  2012-12-17 Wrocław

  We Wrocławiu powstały pierwsze pokoje życzliwości!

  Przytulne sofy, specjalna kolorowa ściana z okrągłymi półkami i dywan w szachownicę. Tak właśnie wyglądają otwarte w dwóch wrocławskich szpitalach Pokoje Życzliwości – świetlice, w których mali pacjenci będą mogli zapomnieć o chorobie, rozłące z rodzicami...

  skomentuj

 • Nowoczesne kamery w centrum

  2012-12-15 Malczyce

  Nowoczesne kamery w centrum

  Malczyce szykują się do montażu monitoringu przy skrzyżowaniach: 1-Maja, Mickiewicza, Mazurowickiej i Traugutta. Megapikselowe kamery mają zostać zamontowane na słupach energetycznych.

  skomentuj

 • Szpitale i magazyny dzieł sztuki w bunkrach

  2012-12-14 Wrocław

  Szpitale i magazyny dzieł sztuki w bunkrach

  W największych bunkrach we Wrocławiu znajdują się sklepy, magazyny i galerie sztuki. Wygląd budowli kłóci się z nowoczesną architekturą, ale nie można ich wyburzyć.

  skomentuj

 • Wspólne ćwiczenia funkcjonariuszy SOSG i saperów

  2012-12-14 Wrocław

  Wspólne ćwiczenia funkcjonariuszy SOSG i saperów

  W ramach doskonalenia współpracy funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej i żołnierze Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych z Wrocławia brali udział w szkoleniu z użyciem materiałów wybuchowych.

  skomentuj

 • Certyfikat za piwo i mirabelki

  2012-12-14 Sobótka

  Certyfikat za piwo i mirabelki

  Certyfikaty dla oryginalnych produktów spożywczych wręczono na Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego w Sobótce. W imprezie wzięło udział kilkudziesięciu wystawców z całego Dolnego Śląska.

  skomentuj

 • 50 bonów zniżkowych na linie Wizz Air. Rusza konkurs

  2012-12-14 Wrocław

  50 bonów zniżkowych na linie Wizz Air. Rusza konkurs

  Port Lotniczy Wrocław wraz z liniami Wizz Air zaprasza do wspólnego ubierania choinki! Na autorów najpiękniejszych ozdób czekają specjalne nagrody – 50 bonów zniżkowych na loty po Europie z przewoźnikiem, a także upominki ufundowane przez wrocławskie lotnisko....

  skomentuj

 • Zomowcy przed domem kultury

  2012-12-14 Środa Śląska

  Zomowcy przed domem kultury

  - W stanie wojennym cenzor chciał zmienić tekst Ewangelii św. Łukasza dotyczący zachowania się żołnierzy – opowiadał Wojciech Trąbacz z wrocławskiego Instytutu Pamięci Narodowej (IPN). Uroczystości rocznicowe wprowadzenia stanu wojennego zorganizowano w Środzie...

  liczba komentarzy 2

 • Maluchy tańczyły i mówiły wiersze dla Mikołaja

  2012-12-14 Malczyce

  Maluchy tańczyły i mówiły wiersze dla Mikołaja

  Ponad 100 dzieci bawiło się w domu kultury na imprezie mikołajkowej w Malczycach. Na scenie wystąpiły maluchy z kół artystycznych działających przy malczyckim ośrodku kultury.

  skomentuj

 • Kradli olej napędowy z zaparkowanych tirów

  2012-12-14 Środa Śląska

  Kradli olej napędowy z zaparkowanych tirów

  Policja zatrzymała czterech złodziei paliwa z baków tirów zaparkowanych w Środzie Śląskiej. Łącznie ukradli oni 800 litrów oleju napędowego o wartości prawie 4500 tys. zł.

  skomentuj

 • 23 połączenia z Kopernika. Ryanair inwestuje we Wrocławiu

  2012-12-13 Wrocław

  23 połączenia z Kopernika. Ryanair inwestuje we Wrocławiu

  Drugi samolot w bazie, rekordowa liczba 23 połączeń, w tym jedno nowe do Zadaru, więcej operacji lotniczych na wybranych trasach – linie lotnicze Ryanair ogłosiły plany rozwoju swojej bazy operacyjnej na lotnisku we Wrocławiu na wiosnę 2013 roku.

  skomentuj

 • Stan wojenny w powiecie średzkim

  2012-12-12 Środa Śląska

  Stan wojenny w powiecie średzkim

  13 grudnia w Domu Kultury w Środzie Śląskiej zostanie otwarta wystawa pt. „31. rocznica stanu wojennego w powiecie średzkim”. Na uroczystości zaproszono dr. Wojciecha Trębacza z IPN, gimnazjalistów oraz władze gminy i powiatu.

  skomentuj

 • Włam po odkurzacz, hantle i lokówkę

  2012-12-12 Środa Śląska

  Włam po odkurzacz, hantle i lokówkę

  Dwóch 22-latków ze Środy Śląskiej włamało się do mieszkania i ukradło z niego odkurzacz, lokówkę, hantle do ćwiczeń oraz inne przedmioty o wartości 1400 złotych. Złodzieje są dobrze znani średzkiej policji.

  skomentuj

 • Tradycyjne Stoły Wigilijne i Kiermasz produktów

  2012-12-12 Wrocław

  Tradycyjne Stoły Wigilijne i Kiermasz produktów

  W przedświąteczny weekend (15 i 16 grudnia) klienci Pasażu Grunwaldzkiego poznają bożonarodzeniowe tradycje Dolnego Śląska. W sobotę odbędzie się prezentacja Tradycyjnych Stołów Wigilijnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, a w niedzielę Kiermasz...

  skomentuj

 • Koncert kolęd na basenie w Środzie Śląskiej

  2012-12-11 Środa Śląska

  Koncert kolęd na basenie w Środzie Śląskiej

  14 grudnia w Średzkim Parku Wodnym odbędzie się impreza pt. „Kolęda na basenie”. Na świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy zaprasza 18 grudnia Muzeum Regionalne i Dom kultury w Środzie Śląskiej.

  skomentuj

 • ABC każdego narciarza

  2012-12-11 Dolny Śląsk

  ABC każdego narciarza

  Z uwagi na trudne warunki pogodowe w górach, należy zachować ostrożność i rozsądek. Podczas zimowego wypoczynku w górach, pamiętajmy o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa i odpowiednim zachowaniu na stoku narciarskim. Wypoczywając aktywnie w górach, dla naszego...

  skomentuj

 • Clowni rozśmieszali dzieci w Miękini

  2012-12-11 Miękinia

  Clowni rozśmieszali dzieci w Miękini

  Podczas zabawy mikołajkowej w Miękini rodzice wzięli udział w warsztatach, które uczyły jak ciekawie spędzać czas z dziećmi. W domu kultury wystąpił też teatr seniorów i doktorzy Clowni z Wrocławia.

  skomentuj

 • Platforma e-usług CENTRUM KARDIOLOGICZNEGO "PRO CORDE"

  2018-04-19 Wrocław

  Platforma e-usług CENTRUM KARDIOLOGICZNEGO "PRO CORDE"

  Pacjenci Centrum Kardiologicznego "Pro Corde" w ramach usług objętych kontraktem NFZ będą mogli korzystać z nowoczesnego systemu informatycznego.

  skomentuj

REKLAMA