POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Dwudniowy piknik w Łanach

  2012-08-20 Łany

  Dwudniowy piknik w Łanach

  Już po raz piętnasty Stowarzyszenie mieszkańców Kamieńca Wrocławskiego, Łan i Czernicy wraz z radami sołeckimi zorganizowało imprezę, w której uczestniczyli nie tylko mieszkańcy gminy .

  liczba komentarzy 1

 • Śląsk zaczyna sezon od przegranej

  2012-08-20 Wrocław

  Śląsk zaczyna sezon od przegranej

  Od przegranej 1:2 z Widzewem Łódź rozpoczęli sezon piłkarze Śląska Wrocław. Fatalna postawa zawodników mistrza Polski w ostatnich spotkaniach sprawiła, że włodarze klubu chcą z nimi poważnie porozmawiać. Mówi się o konflikcie na linii trener-piłkarze.

  liczba komentarzy 1

 • Uwaga na upały

  2012-08-20

  Uwaga na upały

  Lato nie powiedziało ostatniego słowa. Przed nami upalne dni, z niemal afrykańską temperaturą. Dzisiaj we Wrocławiu słupki rtęci pokażą nawet 35°C.

  liczba komentarzy 9

 • Porażka Śląska na inaugurację

  2012-08-20 Wrocław

  Porażka Śląska na inaugurację

  Blado wypadła ligowa inauguracja Śląska Wrocław. Podopieczni Oresta Lenczyka przegrali w Łodzi z tamtejszym Widzewem 1:2 (0:0), nie zachwycając również stylem. Wrocławianie do meczu przystąpili bez sześciu zawieszonych przez Komisję Ligi zawodników - Sebastiana...

  skomentuj

 • Zakręceni na punkcie czterech kółek

  2012-08-18 Wrocław

  Zakręceni na punkcie czterech kółek

  Na wrocławski Rynek zajechało w piątek 30 ze 100 starych pojazdów, uczestniczących w Motoclassic Wrocław czyli drugiej edycji Zlotu Pojazdów II RP, zorganizowanego przez Zamek Topacz w miejscowości Ślęza pod Wrocławiem.

  liczba komentarzy 4

 • Pijani sadyści znęcali się nad psem

  2012-08-18 Środa Śląska

  Pijani sadyści znęcali się nad psem

  W Środzie Śląskiej dwóch pijanych mężczyzn wrzuciło psa do wykopanego wcześniej dołu. Zaczęli zwierzę okładać drewnianym kijem. Na szczęście w porę, ktoś zawiadomił policję.

  liczba komentarzy 12

 • Strzelanina na osiedlu Gaj

  2012-08-18 Wrocław

  Strzelanina na osiedlu Gaj

  Wczoraj około godziny 15. w pobliżu myjni samochodowej przy ulicy Świeradowskiej doszło do strzelaniny. Jeden z mężczyzn w czarnym BMW został postrzelony w nogę. Sprawę bada policja, która w tej sprawie nie chce udzielać żadnych informacji.

  liczba komentarzy 5

 • Nadchodzi burza – wyłącz komórkę, zdejmij kolczyki

  2012-08-17 Region

  Nadchodzi burza – wyłącz komórkę, zdejmij kolczyki

  Podczas wakacji ok. 10-15 osób w Polsce ginie od uderzenia pioruna. Najważniejsze podczas burzy jest wyłącznie komórki oraz pozbycie się metalowych przedmiotów np. łańcuszków, kolczyków i kluczy od domu.

  liczba komentarzy 24

 • Lekkoatleci we wrocławskim starostwie

  2012-08-17 Wrocław - Żórawina

  Lekkoatleci we wrocławskim starostwie

  Zawodnicy z klubu sportowego z Żórawiny odwiedzili Starostwo Powiatowe we Wrocławiu. Zaprezentowali swoje medali i opowiadali o przygotowaniach do Mistrzostw Weteranów Lekkiej Atletyki z Zgorzelcu.

  liczba komentarzy 4

 • Rusza przebudowa wiaduktu nad Starogroblową

  2012-08-17 Wrocław

  Rusza przebudowa wiaduktu nad Starogroblową

  W przyszłym tygodniu rozpocznie się przebudowa wiaduktu nad ulicą Starogroblową we Wrocławiu. Obiekt w pobliżu stacji kolejowej Wrocław Popowice zostanie poszerzony do 40 metrów. Pierwsze utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu drogowego w okolicach wiaduktu pojawią...

  liczba komentarzy 1

 • Olimpijka kontra mistrz Polski w II Speed Badminton Open [video]

  2012-08-17 Kiełczówek

  Olimpijka kontra mistrz Polski w II Speed Badminton Open [video]

  Do niecodziennego starcia dojdzie w najbliższą niedzielę, 19 sierpnia, w podwrocławskim Kiełczówku. Naprzeciwko siebie staną najlepsi polscy zawodnicy w speed badmintonie ostatnich lat Katarzyna Krasowska oraz Marcin Ociepa. Mecz odbędzie się w ramach II edycji turnieju...

  liczba komentarzy 2

 • Warsztaty artystyczno-kulinarne dla seniorów

  2012-08-17 Nadodrze

  Warsztaty artystyczno-kulinarne dla seniorów

  Zajęcia „W 180 minut wokół cebuli” powstały z inicjatywy klubu „Pod kolumnami”. Nazwa parafrazuje tytuł powieści Juliusza Verne, nawiązując do tematyki zajęć, na których poznaje się inne kultury poprzez „podróże kulinarne”. Ponadto każde zajęcia...

  liczba komentarzy 4

 • Sąsiedztwo zobowiązuje

  2012-08-16 Czernica

  Sąsiedztwo zobowiązuje

  Gmina Czernica, położona w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia oraz obszarów objętych unijnym programem ochrony przyrody Natura 2000, za punkt honoru postawiła sobie skanalizowanie wszystkich gospodarstw.

  skomentuj

 • Magistrat szpieguje rowerzystów

  2012-08-16 Wrocław

  Magistrat szpieguje rowerzystów

  Coraz więcej wrocławian wybiera rower jako swój codzienny środek lokomocji. Niestety na ulicach i skrzyżowaniach miasta coraz częściej widać osoby na jednośladach, które nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Potwierdziły to badania przeprowadzone przez...

  liczba komentarzy 10

 • Platforma e-usług CENTRUM KARDIOLOGICZNEGO "PRO CORDE"

  2018-04-19 Wrocław

  Platforma e-usług CENTRUM KARDIOLOGICZNEGO "PRO CORDE"

  Pacjenci Centrum Kardiologicznego "Pro Corde" w ramach usług objętych kontraktem NFZ będą mogli korzystać z nowoczesnego systemu informatycznego.

  skomentuj

REKLAMA